تازه های اخبار تازه های اخبار

رسالت اصلی بانک مسکن در راستای رفع نیاز تامین مسکن اقشار مختلف جامعه

نشست اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر زنجان با موضوع جهش تولید

نشست اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر زنجان با موضوع جهش تولید

به گزارش روابط عمومی زنجان، سلمان داشاد مدیر شعب استان زنجان در جلسه امر به معروف و نهی از منکر که با موضوع «جهش تولید» برگزار شد، با بیان این مطلب، بانک مسکن را یکی از بانکهای موثر در بخش تولید مسکن و به تبع آن افزایش اشتغالزایی عنوان کرد.

وی ابراز داشت : مسکن یکی از مولفه های مهم و موتور محرک اقتصاد کشور می باشد که در این زمینه بانک مسکن بعنوان یک بانک تخصصی با حمایت خود در انجام اجرای پروژهای طرح اقدام ملی مسکن پا در عرصه افزایش تولید مسکن و ساختمان و رونق بخشی صنایع تولیدی وابسته به آن نهاده است.

مدیر شعب استان اضافه کرد : این اقدام نه تنها در اشتغالزایی صنایع ذیربط تاثیر خواهد داشت بلکه در کاهش قیمت تمام شده مسکن که یک تکلیف عمومی می باشد، توان و قدرت خرید اکثر نیازمندان جامعه به مسکن را افزایش خواهد داد.

سیداکبر سیدهاشمی معاون مدیر شعب استان با اشاره به اینکه اکنون کم تحرک ترین بازار با مقایسه با ارز ، طلا ، بورس و ... بخش مسکن است، اظهار داشت : در کشور ما تنها بخشی که می توان گفت 90% منابع این حوزه را تامین مالی می کند، بخش خصوصی است ولی در حال حاضر به دلیل افت ارزش پول ملی، فعال شدن بازارهای موازی، محاسبه دقیق از عایدی سرمایه و سایر عوامل دیگر، بخش خصوصی از حوزه ساخت و ساز خارج شده و چون در مقابل ارزش افزوده بازارهای مطروحه، انگیزاننده نیست لذا بخش خصوصی فعلاً رغبت چندانی به حضور موثر در این بخش نبوده و اینکار تاثیر خود را بر بازیگران این عرصه گذاشته است.

معاون مدیر تصریح کرد : بطور متوسط در کشور ما سالانه 900 هزار واحد مسکونی برای تقاضا وجود دارد ولی در حال حاضر حدود 300 الی 350 هزار واحد در سال ساخته می شود و این ارقام یعنی عملا کمبود موثر مسکن را به حداقل 400 هزار واحد در سال رسانده است. لذا در شرایط فعلی عرضه و تولید مسکن حیاتی به نظر می آید.

در ادامه این مبحث مصطفی حسنی امام جماعت بانک گفت : علت نامگذاری جهش تولید توسط مقام معظم رهبری در حالت کلی راهنمایی مردم و جهت دادن به مسیولین است و الزامات آن عبارتند از : مبارزه با قاچاق، ممنوعیت واردات، مبارزه با سوی استفاده کنندگان و استفاده از مشوق های لازم که همه دستگاهها وظیفه خود را به درستی انجام دهند.

سپس اعضای شورا نیز مطالب خود را چنین عنوان کردند : جهش تولید مسکن اقدامی است که ضمن بهبود وضعیت اقتصادی کشور و کاهش آمار بیکاری می تواند به افزایش تولید مصالح ساختمانی و کاهش واردات و افزایش صادرات منجر شود.

و نکته مهم اینکه افزایش ساخت و ساز، اشتغالهای مرتبط با خود را که بر اساس تحقیقات به عمل آمده حدود 174 شغل کلیدی را به خود رقم می زند رونق خواهد بخشید. لذا در راستای حمایت از فرمایش مقام عظمای ولایت که شعار سال جاری را بنام «جهش تولید» نامگذاری کرده است، اعطای تسهیلات مرتبط با بخش مسکن با رعایت مولفه های تکریم ارباب رجوع و تسهیل در پرداخت تسهیلات علاوه بر رونق بخش مسکن در کسب رضایت عمومی و توسعه برند بانک مسکن تاثیر بسزایی خواهد داشت.

در پایان تصمیمات لازم جهت اجرای برنامه های ابلاغی سال جاری در زمینه ترویج و توسعه اقامه نماز طبق تفاهم نامه ستاد اقامه نماز استان که با در نظر گرفتن شرایط شیوع کرونا مدون گردیده، اتخاذ شد.

آخرین بروزرسانی 1399/8/10